حساب کاربری

لطفا از حروف a-z,A-Z,0-9 استفاده نمایید - حداقل 5 کاراکتر

حداقل 8 کاراکتر

پاییز با بخار شوی کارچر

پاییز با بخار شوی کارچر

 

با شروع فصل پاییز و آغاز فصل مدارس و مراکز تحصیلی، رفت و آمدها و سفرها به خارج از شهرواستفاده از فضای بیرون از خانه کاهش یافته و از آنجا که هوا نیز رفته رفته روبه سردی می گذارد، درب ها و پنجره ها نیز بسته می مانند. اما نیاز به پاکیزگی و حفظ بهداشت درون خانه برای جلوگیری از سرایت جرم ها، باکتری ها و میکروب ها با بسته شدن درب ها و پنجره ها نه تنها از بین نمی رود بلکه به شدت احساس می شود.

همین امر انگیزه ای شد برای آنکه این مقاله را به اختصار به امتیازات استفاده از بخارشوی در منزل و فضاهای بسته اختصاص دهیم.

استفاده از بخارشوی چه امتیازاتی دارد؟

 

برای پاسخ به این سئوال باید به نحوه ی عملکرد این دستگاه و خاصیت بخار آشنا شد. روش های متعارف شستشو، غالبا به کار روی سطوح محدود می گردد، حال آنکه بخار به درون حفره های میکروسکوپی بین جرم و سطح نفوذ می کند و به این ترتیب حتی سمج ترین لکه های ناپاک از جا کنده می شوند و در عین حال باکتری ها و جرم ها که با چشم غیر مسلح دیده نمی شوند شانسی برای تکثیر شدن ندارند. از این رو شستشوها با بخار به مراتب کاراتر و بهداشتی تر هستند، بدون آنکه ضرورتی برای ساییدن و برق انداختن وجود داشته باشد.

چرا بخارشویی سطوح با محیط زیست همخوان تر است؟

 

پاسخ این سئوال آسان است. شستشو با بخار به معنی عدم استفاده از مواد پاک کننده شیمیایی است. ترکیب قدرت بخار و حرارت به تنهایی توانایی از میان برداشتن و نابود کردن هر جرمی را دارد. این یعنی صرفه جویی در آب و پول!

حال هرآنقدر از موادشوینده استفاده نشود به همان میزان نیاز به ایجاد زباله اضافی از ظروف پلاستیکی و مواد شیمیایی کاهش می یابد که معنی آن صرفه جویی در انرژی و مواد اولیه است. همچنین بخارشوی بسیار اقتصادی تر است. هر یک لیترآب شیرمعمولی، معادل ۱۷۰۰ لیتر بخار تولید می کند که برای حدود ۲۰ دقیقه کار و تمیز کردن کامل یک آپارتمان کوچک کافی است.

 

آيا شستشو با بخار به سلامتی ما نيز كمك می كند؟

 

پاسخ مثبت است. همانطور كه مي دانيد بخار پر حرارت بخارشوی، دريك فرآيند كوتاه و موثر پس از انهدام جرم، تبديل به آب شده وسپس به سرعت تبخير مي شود. در حالی كه محلول هاي شيميايی پس از خشك شدن، ذرات بسيار كوچك از خود روی سطوح بجای می گذارندكه بطوربالقوه آلر ژی زا هستند. بخار شويی ديگر جايی برای حوادث ناشی از استفاده نادرست از مواد شوينده ، حساسيت های پوستی و ديگر مخاطرات از اينقبيل باقی نميگذارد.
اين امر به ويژه برای خردسالان كه علاقمندند هر شيئی را از زمين برداشته و در دهان خود بگذارند، بيشتر زيان آور است.افرادی كه حساسيت های تنفسی دارند آسان تر تنفس خواهند كرد.خاك، ذرات وفضولات باقيمانده از حشرات كوچك خانگی ديگر بختی برای انتشار به اطراف را ندارند.

پرسش آخر اينكه آيا تمام بخار شوی ها عملكردی يكسان دارند؟ اگر چنين است پس چگونه بعضی بخارشوی ها قيمتی نسبتا نازل تر از مدل های كارشر دارند؟

متاسفانه چنين نيست. گفتيم كه راز جرم زدايی هربخارشوی درفشاربخار و حرارت آن هنگام خروج از نازلی است كه مورد استفاده قرار می گيرد. متاسفانه بخارشورهای ارزان قيمت نه قدرتايجاد بخار با درجه حرارت مورد نياز را دارند و نه قدرت كافی برای خروج آن از نازل. لذا قبل و هنگام خروج، بخش عمده ای از بخار تبديل به آب  می شود. اگرچه همين هم برای تميز كاری تا حدی كفايت می كند اما از ديدگاه جرم زدايی، بهداشت و سلامت پاسخگوی نياز مصرف كننده نيست.

 

كدام بخار شوی برای كار من مناسب است؟

اين انتخاب به سه نكته اصلي بستگي دارد:
متراژ فضايي كه بطور معمول بايد تميز شود.كاربردهای مورد انتظار مانند بخارشويی، اتو كردن پرده و كارهايی از اين قبيل.
بودجه:
در اين خصوص خوب است بدانيم كيفيت نتايج، طول عمر و دارا بودن امكانات آموزشی و خدمات پس از فروش قابل اعتماد تا حد زيادی بودجه را توجيه می كند.

احسان طاهریان
ارسال دیدگاه
ارتباط با ما
تهران، خيابان كريم خان ،خيابان سنایی نبش کوچه هفدهم ،شماره 138
02188813120 داخلی 180
admin@abzarsara.com
مقایسه محصول
مقایسه محصول
مقایسه محصول
مقایسه محصول
X