انکرهای شیمیایی فیشر

معرفی انکرهای شیمیایی فیشر

در گروه انکرهای شیمیایی، شرکت فیشر محصولات خود را در دو گروه عمده انکرهای کپسولی و انکرهای تیوپی شکل عرضه می کند. این دو گروه از لحاظ خواص مکانیکی و شیمیایی شبیه به هم هستند اما با توجه به کاربرد و نیاز فیزیکی مصرف کنندگان نحوه مصرف و کارگذاری آنها متفاوت می باشد. گفتنی ست دسته بندی این محصولات در بین دیگر تولیدکنندگان انکرهای شیمیایی نیز به همین شکل می باشد.

کاربردهای انکرهای تیوپی شیمیایی فیشر

انکرهای تیوپی فیشر ایده آل برای انجام تقریبا تمامی کارهای مرتبط با چسبندگی با قدرت تحمل بار بالا قابل استفاده است و باعث محکم تر شدن کار با قابلیت انعطاف پذیری فوق العاده می شوند و در عین حال هیچ گونه وزن اضافی را به سازه و یا کار تحمیل نمی کنند. این انکرها مورد استفاده در طیف گسترده ای از کارهای ساختمانی و پر کردن فضای خالی بین بتون در سازه های ساختمانی است که به بهترین نحو با قابلیت تحمل وزن بسیار بالا عمل می کنند.
اگرچه امروزه سیستم های مختلف ساخت و ساز و مواد مختلف شیمیایی در بازار موجود است ولی همواره یکی از بزرگترین دغدغه های مهندسین برای کار در سازه های بزرگ، مدیریت زمان و استحکام در کار است که با استفاده از انکرهای شیمیایی فیشر به بهترین نحو می توان این دغدغه ذهنی را از میان برداشت.
در هنگام ساخت یک سازه و در برخی از موارد ممکن است مهندسین پس از بتون ریزی تصمیم بگیرند ستون و یا دیواری در آن سازه تغییر یابد و یا اضافه شود که پس از به وجود آوردن سوراخ هایی در سازه کار گزاری می نمایند و با توجه به ظرفیت تحمل بار در سازه، آرماتوربندی و بتون ریزی دوباره انجام می گردد. این نوع انکرها به دلیل قابلیت انعطاف پذیری بالا در بتون های ترک دار و در شرایط آب و هوایی متغییر(دمای -۴۰ الی ۱۲۰ درجه سانتیگراد) قابل استفاده می باشد.
انکرهای تیوپی در موارد خاصی که انکرهای کپسولی قابل استفاده نم باشد برای پرکردن سوراخ هایی با قطر و ابعاد متفاوت در سازه های ساختمانی و بتونی به کار برده می شود.

روش مصرف

برای استفاده از این نوع انکرهای شیمیایی تفنگ های مخصوص تزریق وجود دارد که با قراردادن تیوپ در آن به راحتی کار تزریق انجام می شود.
پس از سوراخ کاری باید توجه داشته باشید که گرد و خاک درون سوراخ را با مکش و یا فشار هوا خارج نمایید، سپس با استفاده از تفنگ مخصوص و تزریق انکر شیمیایی راد مورد نظر را جاگذاری نمایید. باید توجه داشته باشید که در هنگام استفاده از این نوع انکرهای شیمیایی بلافاصله پس از تزریق سفت شده بطوری که در دمای عادی تا ۲ دقیقه بصورت ژله ای در می آید و تا ۳۵ دقیقه به گیرایش نهایی خود می رسد.
گیرایش نهایی (time curing) در انکرهای شیمیایی به شرایط آب و هوایی بستگی دارد، به عبارت دیگر به چقدر دمای هوا بالاتر باشد گیرایش نهایی زودتر انجام می شود و در هوای سرد زمان بیشتری برای گیرایش نهایی (time curing) مصرف می گردد
admin
ارسال دیدگاه