استفاده و نگهداری بهینه بخارشوی های کارچر

نکاتی، در استفاده بهینه از بخارشوی کارچر

راه اندازی دستگاه: مخزن آب را کاملا پر کنید و تنها یک بند انگشت فضای خالی در بالای حجم مخزن باقی بگذارید. بعد از حدود ۱۵ دقیقه دستگیره تفنگی دستگاه را فشار دهید. اگر صرفا بخار (و نه مخلوط آب و بخار) از نازل خارج شود. دستگاه آماده استفاده است، در غیر اینصورت لطفا کمی بیشتر تأمل نموده سپس مراحل مذکور را تکرار کنید. باید دقت کرد که زمان ۱۵ دقیقه تقریبی است و بسته به پارامترهای مختلفی همچون محل سکونت و نقطه جوش آب متفاوت است.
سیستم ایمنی دستگاه و باز کردن و بستن درب مخزن: به واسطه ی سیستم ایمنی بخارشوی های کارچر هنگامی که کاربر از دستگاه استفاده می کند، امکان باز کردن درب مخزن وجود ندارد و این درب به شکل هرز خواهد چرخید. با این حال در دستگاه هایی که مخزن جداگانه دارد، این امکان وجود دارد که در هنگام استفاده از دستگاه، بتوان از مخزن جداشدنی خاکستری رنگ آب اضافه کرد. در غیر اینصورت باید دقایقی صبر کرد تا بتوان درب مخزن را باز نمود و دراین فاصله سیستم ایمنی دستگاه مانع از این عمل می شود. هنگام بستن درب مخزن مطمئن شوید که واشر دور آن در جای خود قرار دارد و بدون حصول اطمینان درب را نبندید زیرا امکان دارد برای باز کردن آن پس از اتمام کار دچار مشکل جدی شوید.

نگهداری بهینه از بخارشوی کارچر

آب موجود درون مخزن دارای املاح و رسوباتی است که به مرور در کف و دیواره مخزن رسوب می کنند و می بایست برای جلوگیری از خرابی دستگاه یا کاهش کارایی آن از درون مخزن خارج شوند. برای این منظور لازم است دو اقدام مهم انجام شود. حداکثر بعد از هر ۵ بار استفاده از دستگاه (۵ بار پر و خالی شدن مخزن) باید مخزن را با آب پر کرده و محکم تکان داد و سپس آب حاوی رسوبات را از مخزن خارج کرد.
با وجود این که راه حل فوق ذمقدار قابل ملاحظه ای از رسوبات را از مخزن خارج می کند، در زمان طولانی باز هم رسوبات می توانند درون آن انباشته شوند. در نتیجه بعد از حدود ۴۰ بار استفاده از بخارشوی خود (۴۰ بار پر و خالی شدن مخزن) قرص های مخصوی بخارشوی ها به صورت زیر استفاده می شود:
الف) دستگاه حتما خاموش و از برق کشیده شده باشد.
ب) تعداد قرص مورد نیاز برحسب مدل دستگاه تعیین می شود.
ج) مخزن را از آب پر کرده، قرص ها را درون آن بیندازید و درب مخزن را به هیچ عنوان نبندید زیرا پس از فعل و انفعالات انجام شده و گازهای ایجاد شده درون مخزن می تواند منجر به باز نشدن درب مخزن شود.
د) پس از حدود ۸ ساعت (به عنوان مثال شب تا صبح) محتویات مخزن را خالی کرده و ۲ تا ۳ بار آب پر و خالی کنید تا اثری از رسوبات و قرص در آن نماند.
admin
ارسال دیدگاه